Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Dzień Pracownika Gospodarki Komunalnej

Z okazji przypadającego 10 maja Dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej składam serdeczne życzenia, szczególnie całej załodze Zakładu Usług Komunalnych w Świdnicy, samych sukcesów, satysfakcji z pracy, zrealizowanych planów i szczęścia w życiu osobistym. Dziękuję za dotychczasową współpracę i liczę na kolejne lata wspólnych inwestycji, projektów i owocnego działania.
 
Wójt Gminy Świdnica
Izabela Mazurkiewicz
 
kwiaty bzu

Powiększamy plażę nad Zalewem Świdnickim

Jesteśmy w trakcie powiększania plaży nad Zalewem Świdnickim.
Pojawi się również nowa warstwa piachu na starej części plaży.
Dzięki temu więcej osób będzie mogło wypoczywać nad wodą.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Kondolencje

Przerwy w dostawie wody

W związku z planowanym przez Enea wyłączeniem prądu na gminnych obiektach w Letnicy, w piątek – 6 maja br. mogą wystąpić przerwy w dostawie wody w tej miejscowości.

Gminny Dzień Dziecka

Już teraz zapraszamy wszystkie dzieci z całymi rodzicami na Gminny Dzień Dziecka – 29 maja nad Zalewem Świdnickim.
Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla najmłodszych i dla trochę starszych.
Będzie dmuchana zjeżdżalnia, darmowe lody, mnóstwo animacji przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury, wozy strażackie, konkursy z nagrodami, dziecięce przeboje i wiele wiele innych ciekawych rzeczy.
Organizatorem imprezy jest Gmina Świdnica przy udziale finansowym sołectwa Świdnica.
Zarezerwujcie sobie termin! Zapraszamy!!!
plakat z okazji dnia dziecka

Nowe wzory wniosków o świadczenie pieniężne

Są nowe wzory wniosków o świadczenie pieniężne dla Polaków, za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy.
Jest też nowa karta osoby przyjętej do zakwaterowania.

Załączniki

Święta Majowe

1 maja – Święto Pracy – oficjalna nazwa to Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy – międzynarodowe święto klasy robotniczej obchodzone od roku 1890. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950 roku. Święto wprowadziła w 1889 II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń z pierwszych dni maja 1886 w Chicago, w Stanach Zjednoczonych podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy.
 
2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - to jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych.
 
3 maja - Święto Konstytucji 3 Maja – tego dnia Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.

Wzmożony ruch pojazdów wojskowych na drogach

Zwracamy się z apelem do społeczeństwa – chrońmy dane, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Prosimy wszystkich aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności.
Wzmożony ruch pojazdów wojskowych na drogach
Wzmożony ruch pojazdów wojskowych na drogach

Warsztaty dla seniorów w skansenie w Ochli

W ramach projektu ,,Funkcjonowanie Domu Dziennego Pobytu Senior+ w Świdnicy” współfinansowanego ze środków Wieloletniego Programu Rządowego Senior+, 28 kwietnia br. seniorzy uczestniczyli w warsztatach artystycznych w skansenie w Ochli.
Seniorzy zapoznali się z tradycją kolorowania jaj oraz wykonali własnoręcznie pisanki metodą batikową, czyli „pisaną”, najstarszą ze wszystkich. - Polega ona na „pisaniu” wzoru roztopionym woskiem na skorupce jaja i zabarwieniu jej.
Zajęcia dostarczyły Seniorom wiele radości i wspomnień. Po zajęciach obejrzeli muzealne zbiory haftowanych strojów, serwet itp, a na zakończenie przy grillu zjedli pyszne kiełbaski.
Projekt jest współfinansowany w ramach Programu Wieloletniego ,,Senior+ na lata 2021-2025, Edycja 2022.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Podziękowania z Ukrainy

Wójt Izabela Mazurkiewicz otrzymała list z podziękowaniem za przekazane dary od burmistrz Nowego Rozdołu Jaryny Jacenko.
 
Wójt Izabela Mazurkiewicz otrzymała list z podziękowaniem za przekazane dary od burmistrz Nowego Rozdołu Jaryny Jacenko
1 2 3 4 5 6 ... 188
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map