Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

SPIS ROLNY

„Liczy się rolnictwo” – trwa Powszechny Spis Rolny 2020

W  całej Polsce Powszechnym Spisem Rolnym 2020 objętych  jest  ponad 1,5 mln gospodarstw rolnych, z czego ponad 23 tys. znajduje się w województwie lubuskim.
Udział w badaniu jest  obowiązkowy dla  wszystkich  użytkowników gospodarstw rolnych (zarówno osób fizycznych, jak i osób prawnych i jednostek nie mających osobowości  prawnej), którzy 1 czerwca br. prowadzili działalność rolniczą.Spis to nie tylko obowiązek ale również szansa na atrakcyjne nagrody…
Główny Urząd Statystyczny, aby zachęcić rolników do wzięcia udziału w Powszechnym Spisie Rolnym, zorganizował loterię spisową. 
Wśród  nagród  jest  ponad  500  laptopów,  tabletów oraz  dysków  przenośnych. 
W  loterii  mogą  wziąć  wszystkie osoby,  które  spisały  się  poprzez  interaktywną  aplikację dostępną na stronie https://spisrolny.gov.pl/ 
Po dokonaniu samospisu  uczestnik  otrzymuje  unikatowy  kod,  który  należy zarejestrować  w  formularzu  na  stronie  loterii.  Losowania nagród odbędą się 20 października, 3 listopada i 23 listopada, a ich transmisję będzie można obejrzeć na żywo na kanałach społecznościowych Głównego Urzędu Statystycznego.

Załączniki

GUS - Informacja o realizowaniu wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów

Informujemy, że  zgodnie z decyzją Zastępcy Generalnego Komisarza Spisowego od 10 października br. istnieje możliwość  przeprowadzania spisu rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów bezpośrednich z respondentami. Przeprowadzanie spisu rolnego tą metodą będzie realizowane z zachowaniem  wszystkich zaleceń sanitarnych. O metodzie przeprowadzenia wywiadu (przez telefon lub bezpośrednio u respondenta) decyduje każdorazowo Zastępca Wojewódzkiego Komisarza Spisowego w porozumieniu z rachmistrzem spisowym.
Jeżeli respondent ze względu na sytuację epidemiczną wyraża obawę przed bezpośrednim kontaktem, rachmistrz poinformuje go o obowiązku udziału w spisie, który może być zrealizowany w formie wywiadu telefonicznego.
W przypadku gdy rachmistrz pozyska informację, że użytkownik gospodarstwa rolnego jest objęty kwarantanną lub izolacją domową wywiad będzie przeprowadzony przez telefon.
 

Apel o udział w Powszechnym Spisie Rolnym 2020

Szanowni Użytkownicy gospodarstw rolnych! Szanowni Rolnicy!
 
W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całego kraju jest prowadzony Powszechny Spis Rolny 2020. Spis rolny jest jedynym badaniem, które pozwala pozyskać kompleksowe dane na temat rolnictwa. Informacje zebrane w spisie są potrzebne, żeby ocenić stan polskiego rolnictwa i móc kształtować politykę rozwoju wsi i rolnictwa w Polsce, jak i w naszych małych ojczyznach, jakimi są gminy.
Zwracamy się do wszystkich Użytkowników gospodarstw rolnych z gorącą prośbą.
Weźcie udział w spisie korzystając z metody samospisu internetowego.
 Samospisu internetowego można dokonać wykorzystując interaktywną aplikację znajdującą się na stronie https://spisrolny.gov.pl/. Są na niej dostępne informacje o sposobach logowania się do formularza, jak również instrukcja obsługi aplikacji.
 W przypadku braku dostępu do Internetu lub trudności w dokonaniu samospisu możliwe jest spisanie się poprzez Infolinię spisową. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 279 99 99 wew. 1 i wybrać opcję „Spisz się przez telefon”.
Spiszmy się, jak na rolników przystało, bo liczy się rolnictwo! Pamiętajmy, że jest to nasz obywatelski obowiązek!
 
 

Komunikat GUS w sprawie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 r.

W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań, spowodowanych pandemią COVID-19 podejmuję decyzję o prowadzeniu przez rachmistrzów spisowych wyłącznie wywiadów telefonicznych w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji, z wykorzystaniem otrzymanych urządzeń mobilnych.
Decyzja obowiązuje na terenie całego kraju od 1 października 2020 r. do odwołania.
 
 

Ruszył Spis Rolny 2020

W dniu wczorajszym ruszył Spis Rolny 2020. Przypominamy, że PSR 2020 jest obowiązkowy, a każdy użytkownik gospodarstwa rolnego może spisać się samodzielnie przez Internet, pod adresem: https://spisrolny.gov.pl/ Zachęcamy do tej formy przekazania danych spisowych.
Można również zadzwonić pod numer 22 279 99 99. Ponadto, w siedzibie Urzędu Gminy w Świdnicy stworzone zostało stanowisko komputerowe, z którego można skorzystać w celu dokonania spisu rolnego. Zapraszamy.

Powszechny Spis Rolny rusza 1 września

We wtorek 1 września rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny 2020. W załączniku znajduje się artykuł, w którym znajdziecie Państwo m.in. informacje, kto jest objęty spisem, czy jest on obowiązkowy i w jaki sposób można się spisać. PSR potrwa do 11 listopada.

Spis Rolny przez internet

Od 1 września w sali nr 2 Urzędu Gminy w Świdnicy dostępne będzie stanowisko komputerowe dla osób, które chciałyby dokonać samospisu w ramach Powszechnego Spisu Rolnego 2020, ale nie posiadają Internetu lub komputera w domu. Samospisu dokonujemy poprzez specjalną interaktywną aplikację, która od 1 września będzie dostępna na stronie Urzędu Statystycznego. Aby wziąć udział w PSR można też skorzystać z infolinii spisowej, gdzie pod numerem 22 279 99 99 można połączyć się z rachmistrzem, który przeprowadzi z nami wywiad. Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie skontaktują się rachmistrzowie spisowi. Zrobią to telefonicznie lub bezpośrednio w miejscu dogodnym dla użytkownika gospodarstwa rolnego.

Powszechny Spis Rolny 2020

W terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r., na terenie całego kraju odbędzie się Powszechny Spis Rolny PSR 2020. Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy. Spis rolny jest jedynym badaniem statystycznym dostarczającym szerokiego zakresu informacji o gospodarstwach rolnych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju.
Dane ze spisu są wykorzystywane do oceny zastosowanych i kreowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej.
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map

Kontakt - stopka

Gmina Świdnica

URZĄD GMINY ŚWIDNICA
 
ul Długa 38
66-008 Świdnica
+48 68 327 31 18
+48 68 327 31 15    
 fax: +48 68 327-31-27
 www.bip.swidnica.zgora.pl
Urząd czynny w godz.:
pn. 7:00-16:00
wt.- czw. 7:00-15:00
pt. 7.00-14.00
Nr konta bankowego:
PKO BP S.A. I Oddział w Zielonej Górze
93 1020 5402 0000 0902 0027 6626
 
 
więcej