Herb: Gmina Świdnica Logo: BIP Logo: Facebook

Kalendarz wydarzeńWybierz dzień z kalendarza

Lista wydarzeń w dniu:

Aktualności

Komunikat ZUK

Zakład Usług Komunalnych w Świdnicy informuje, że w dniu 13.04.2022 r. (środa) w godzinach 8.00 - 11.00 nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Wilkanowo - prawa strona miejscowości (jadąc w stronę Zielonej Góry), wynikła z planowanych prac modernizacyjnych na wodociągu.
 
Za utrudnienia przepraszamy.  

Wyniki rekrutacji do Gminnego Żłobka

Wyniki rekrutacji do Gminnego Żłobka w Świdnicy na rok szkolny 2022/2023

Szkolenia zawodowe dla obywateli Ukrainy

Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze przyjmuje obywateli Ukrainy na szkolenia zawodowe. Warunkiem podjęcia szkolenia jest przekroczenie granicy po 24.02.2022r., posiadanie nr pesel oraz rejestracja w Powiatowym Urzędzie Pracy. Uczestnicy będą brać udział w zajęciach społecznych i zawodowych. Zajęcia społeczne oraz zajęcia z teorii zawodu będą odbywać się w siedzibie CIS, natomiast zajęcia zawodowe, praktyczne w zakładach na terenie Zielonej Góry oraz partnerskich gmin. Osoba podejmująca szkolenie otrzymuje ciepły posiłek, wsparcie psychologiczne, świadczenie integracyjne w wysokości 100% zasiłku dla bezrobotnych, a także stypendium szkoleniowe oraz dodatki motywacyjne. Osoby chętne do podjęcia kursu proszone są o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świdnicy ul. Długa 85/1, 66-008 Świdnica tel. 68 327 32 30 w celu wypełnienia dokumentów rekrutacyjnych.

Złóż życzenia swojej mamie

O tym, że 26 maja obchodzimy Dzień Matki nie trzeba nikomu przypominać.
Zachęcamy do złożenia życzeń swoim mamom na łamach majowego wydania Gazety Gminnej.
Na ich treść czekamy do 20 kwietnia br.
Przesyłajcie je na adres redakcja@swidnica.zgora.pl.
I nie zapomnijcie napisać, dla kogo i od kogo.

Jarmark Wielkanocny

Jarmark Wielkanocny odbył się w sobotę – 9 kwietnia.
Wietrzna pogoda nie odstraszyła ani sprzedających, ani kupujących.
Można było zaopatrzyć się w świąteczne gadżety ale nie brakowało też innych rzeczy.
Kolejny jarmark w maju – już teraz zbieramy zapisy od chętnych wystawców – tel. 519 654 698

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Bezpłatne badania mammograficzne

21 kwietnia br. przy Przychodni Lekarskiej PANACEUM w Świdnicy przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego typu badań. Panie, które nie będą spełniały tych warunków będą mogły mieć wykonane badania odpłatnie w cenie 150 zł. Mieszkanki urodzone w 1968 r. - 1972 r. mogą już wykonać badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Zapisy na badania pod numerem telefonu: 68 41 41 411 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 16.00).
 
Bezpłatne badania mammograficzne w Świdnicy

Jarmark Wielkanocny

Już w sobotę – 9 kwietnia zapraszamy na parking przy urzędzie gminy na Jarmark Wielkanocny.
Startujemy o godz. 10.00.
Na stoiskach znajdziecie m.in. wielkanocne palmy, ozdoby, rzeźby, ciasta, ale też piękne rośliny, przetwory, miody a nawet ubrania.
Cały czas czekamy jeszcze na chętnych, którzy chcieliby wystawić swoje stoisko.
Zapraszamy wszystkich

Komunikat ZUK

Zakład Usług Komunalnych uprzejmie informuje mieszkańców sołectw Koźla i Lipno, że w poniedziałek, dnia 11-04-2022, firma B+C EcoEnergia rozpoczyna podstawianie zielonych pojemników na odpady szklane.
 
Dotychczas dostarczono zielone pojemniki na szkło do: Buchałowa, Drzonowa, Grabowca, Letnicy, Orzewa, Radomii, Słonego i Wilkanowa.
 
Data podstawienia pojemników do Łochowo i Świdnicy zostanie podana w kolejnych informacjach.

Komunikat ZUK

Zakład Usług Komunalnych zwraca się z prośbą do mieszkańców sołectw: Drzonowa, Grabowca, Orzewa, Radomii, Letnicy, Buchałowa i Wilkanowa o informację jeżeli nie otrzymali Państwo zielonego pojemnika na szklane odpady komunalne.
 
 

Komunikat ZUK

Zakład Usług Komunalnych uprzejmie informuje mieszkańców sołectwa Piaski oraz mieszkańców Rybna (nie wchodzących w skład Wspólnot Mieszkaniowych), że w sobotę, dnia 09-04-2022 firma B+C EcoEnergia rozpoczyna podstawianie zielonych pojemników na odpady szklane.
 
Dotychczas dostarczono zielone pojemniki na szkło do: Drzonowa, Grabowca, Orzewa, Radomii, Letnicy, Buchałowa i Wilkanowa.
 
Koźla, Lipno, Słone, Łochowo i Świdnica– data podstawienia pojemników zostanie podana w kolejnych informacjach.
Pogoda

Gdzie jesteśmy?

Google Map